Co je WordPress

Jedná se o nejpoužívanější redakční systém určený pro správu obsahu internetových stránek, který může sloužit pro blogy, jednoduché i rozsáhlé prezentační webové stránky, eshopy, apod.

Výhoda tohoto řešení spočívá v tom, že se použijí již předpřipravené šablony stránek, které se pouze naplní obsahem a snadno se poté dále spravují. Díky tomuto zjednodušení realizace a přípravy webu je možné ušetřit velké peníze, za které je jinak nutné najmout grafika a většinou několikačlenný tým programátorů. Místo toho můžete například více investovat do propagace Vašeho webu.

Používáme nejmodernější grafické placené i tzv. „free“ šablony, jež jsou na internetu dostupné. Po společném výběru vhodného vzhledu jen dodáte požadovaný obsah vašich stránek (např. ve Wordu) a obrázky/fotky, které budete chtít použít. Samozřejmě není problém domluvit další požadavky ohledně vzhledu nebo funkcionality webu.

Následná administrace webu postaveném na WordPressu není vůbec složitá – pokud umíte např. s Wordem, tak jistě zvládnete přidávat novinky a články ve Vašem novém webu. Mimoto budete moci sami měnit některé texty, upravovat položky v menu nebo přidávat nové podstránky. K dodaným webovým stránkám obdržíte v elektronické podobě i jednoduchý manuál.